Airties Air4443 Win8 Elle IP ve DNS Atama

Elle IP ve DNS Atama

Değerli Müşterimiz,

İnternete bağlanmak amacıyla kullanılan modemler, IP numaralarını otomatik olarak kendi havuzlarından dağıtırlar. Bilgisayarımız bu havuzdan IP numarası alarak internet ağına dahil olur. Bazı durumlarda IP ve DNS adreslerini elle vermeniz gerekebilir.

Aşağıdaki işlemleri uygulayarak bilgisayarınıza elle IP ve DNS atayabilirsiniz.

Cihazınızda DNS’i elle atamak için;

Örnek Yapılandırma;

1. Bilgisayarın sağ alt köşesindeki internet erişim simgesine sağ tıklayıp “Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni Aç” menüsünü açınız.

2. Sol bölümde yer alan “Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin” seçeneğini tıklayınız. İpucu: Windows + R tuşuna basarak çıkan çalıştır penceresine ncpa.cpl yazıp “Tamam” butonuna tıklarsanız yine
“Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin” penceresi açılacaktır.

3. Ekranda bilgisayara bağlı olan ağ bağlantıları gözükecektir. İnternet erişiminizi kablolu olarak sağlıyorsanız; Yerel Ağ Bağlantısı’na (Ethernet) sağ tuş tıklayarak Özellikler‘e tıklayınız. Kablosuz olarak sağlıyorsanız; Kablosuz Ağ Bağlantısı’na (Wi­Fi) sağ tuş tıklayarak Özellikler’e tıklayınız.

4. Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)’e çift tıklayınız. “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” kutucuğunu işaretleyerek, Tercih edilen DNS Sunucusu: 8.8.8.8 (Ya da farklı bir DNS adresi yazabilirsiniz.) Diğer DNS Sunucusu: 8.8.4.4 (Ya da farklı bir DNS adresi yazabilirsiniz.)

Ayarlarınızı yapılandırdıktan sonra ekrana gelen sayfalarda Tamam butonuna basarak işlemi sonlandırınız.

Cihazınızda IP’yi elle atamak için;

Örnek Yapılandırma;

1. Bilgisayarın sağ alt köşesindeki internet erişim simgesine

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar