Airties Air4443 USB Disk Paylaşımı

USB Disk Paylaşımı

Değerli Müşterimiz,

AirTies desteklediği “USB Tak&Paylaş” özelliği ile hiçbir ekstra donanıma ihtiyaç duymadan yaygın olarak kullanılan standart USB disk sürücülerinizi tüm ağınıza paylaştırmanıza olana sağlar.
Böylelikle, USB yazıcı ve harici USB depolama aygıtlarını (harici USB disk, Flash Disk vb.) bilgisayara bağlamak yerine AirTies cihazınıza bağlayarak tüm ağınıza paylaştırabilirsiniz. Standart bir USB yazıcıyı ya da harici bir USB diski, tıpkı bir ağ cihazı gibi kullanabilirsiniz. Öncelikle cihazınız ve bilgisayarınız arasına lütfen bir Ethernet (LAN) kablosu takınız.

1. Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız.

2. Web tarayıcınızın “Adres” kısmına cihazınızın Web arayüzünün varsayılan adres olan http://192.168.2.1 adresini yazıp “Enter” a basınız.

3. Cihazınızın web ara yüzünün “GİRİŞ” ekranı gelecektir. Bu ekranda giriş için şifre isteyen bir iletişim kutusu göreceksiniz. Cihazınızın varsayılan olarak giriş şifresi yoktur. “Şifre” alanını boş bırakıp “Tamam” tuşuna basarak giriş yapabilirsiniz.

Uyarı: İnternet Explorer ya da Microsoft Edge tarayıcılarını kullanacaksanız “Lütfen Sayfa Yüklenirken Bekleyiniz” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz bu sorunu gidermek için Microsoft Edge ve İnternet Explorer Uyumluluk Görünümü Ayarı dokümanımızı açarak sorunu giderebilirsiniz.

4. USB diskinizi (harici USB disk, Flash Disk vb.) AirTies cihazına bağladıktan sonra Web ara yüzünde “USB AYGITLARI ” ana menüsüne tıklayıp “Aygıt Ayarları” alt menüsüne tıklayınız. Karşınıza gelen ekranda bağlı olan diskinizi, diskin drumunu ve dosya sistemini görebilirsiniz.

5. Sol tarafta “USB Aygıtları” ana menüsü altında “Ağ ve Erişim Ayarları” bölümünden paylaşım adınızı değiştirebilirsiniz. Örnek olarak; “Host Adı” bölümünde paylaşım adını “AirtiesDisk” olarak değiştirip kaydediyoruz. Daha sonra ağa bağlı bilgisayarlardan disk paylaşımına ulaşmak istediğimiz zaman AirtiesDisk adına bağlanacağız.

6. Dilerseniz aynı sayfa içerisinde, bağlı bulunan diskinize yapılacak erişim türünü belirleyebilirsiniz.

Aşağıdaki linklere tıklayarak çeşitli işletim sistemlerinden USB Disk Paylaşımına nasıl ulaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Windows 7 İşletim Sistemi

Windows 7 İşletim sistemine sahip bilgisayarlarda 2 farklı şekilde USB disk paylaşımına ulaşabilirsiniz.

1. Bilgisayarınızda masaüstü ekranında sol taraftaki “Başlat” menüsüne tıklayarak “Programları ve dosyaları ara” satırına daha önce “Ağ ve Paylaşım Ayarları” ayarlarında değiştirdiğimiz “Host Adı”’nı yazıyoruz. Örnek olarak “AirtiesDisk” olarak adlandırdığımız USB disk paylaşımına ulaşmak için “\\AirtiesDisk” yazarak “Enter” tuşuna basıyoruz.

Karşınıza gelen ekrandan paylaşım klasörüne ulaşabilirsiniz.

2. Masaüstünde “Bilgisayarım” simgesine tıklayarak karşınıza gelen ekranda Sol tarafta “Ağ” seçeneğine tıklayınız. Karşınıza gelen ekranda USB diskinizin adını görebilirsiniz.

KAYNAK: www.airties.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar