Airties Air4443 Köprü Ayarları

Köprü Olarak Ayarlar

Değerli Müşterimiz,

Cihazınızı köprü (Bridge) modunda çalıştırarak Ethernet portlu yazıcınızı ya da kablosuz özelliği olmayan bilgisayarınızı kablo kullanmadan mevcut kablosuz ağınıza bağlayabilirsiniz.

Öncelikle cihazınız ve bilgisayarınız arasına lütfen bir Ethernet (LAN) kablosu takınız.

1. Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız.

2. Web tarayıcınızın “Adres” kısmına cihazınızın Web ara yüzünün varsayılan adres olan http://192.168.2.1 adresini yazıp “Enter” a basınız.

3. Cihazınızın web ara yüzünün “GİRİŞ” ekranı gelecektir. Bu ekranda giriş için şifre isteyen bir iletişim kutusu göreceksiniz. Cihazınızın varsayılan olarak giriş şifresi yoktur. “Şifre” alanını boş bırakıp “Tamam” tuşuna basarak giriş yapabilirsiniz.

Uyarı: İnternet Explorer ya da Microsoft Edge tarayıcılarını kullanacaksanız “Lütfen Sayfa Yüklenirken Bekleyiniz” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz bu sorunu gidermek için Microsoft Edge ve İnternet Explorer Uyumluluk Görünümü Ayarı dokümanımızı açarak sorunu giderebilirsiniz.

4. Cihazın Web ara yüzünde “KABLOSUZ” ana menüsünün altında “Kablosuz Ağ Ayarları” menüsüne girerek, ekrana gelen “Kablosuz Ağ Ayarları” sayfasında “Çalışma Modu” seçeneğini “Köprü” olarak seçiniz. Bağlanmak istediğiniz erişim noktasının ismini aşağıdaki listeden seçerek üzerine tıklayınız.

5. Şifre ekranına bağlanmak istediğiniz erişim noktasının şifresini girerek “Bağlan” butonuna tıklayınız. Karşınıza gelen uyarıda Tamam seçeneğini seçerek devam ediniz.

6. Seçtiğiniz erişim noktasına bağlanırken “Bağlanıyor” uyarısı alacaksınız.

Daha sonra Ethernet portlu yazıcınızı ya da kablosuz özelliği olmayan bilgisayarınızı cihazınıza kablo ile bağlayarak bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Tüm cihazlar ayarlandıktan sonra yerel ağınıza atadığınız Statik IP ayarını önceki haline getirmeyi unutmayın lütfen.

KAYNAK: www.airties.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar